5 tipů pro dokonalý piknik

Jíst pod širým nebem, líně popíjet vinný střik a bavit se beze spěchu s přáteli – co je v květnu víc?

1. Plánujte

Piknik je jako malá přenosná party: když si vše předem promyslíte, na nic nezapomenete. Ve zkratce potřebujete jen vybrat dokonalé místo, pozvat ty správné přátele, vzít s sebou něco na sezení a zabalit skvělé jídlo a pití.

 

2. Kam a kdy vyrazit

Piknik začíná výběrem správného dne. Mrkněte na předpověď počasí, aby vás nepřevezl déšť. Vyberte si místo co nejdál od rušných cest a psí louky, ideálně v polostínu, abyste se vyhnuli pražícímu slunci. O pohodlné sezení v teple a suchu se postará deka, která má z jedné strany hliníkovou fólii. 

 

3. Méně je více

Nesnažte se přátele ohromit přeplněným piknikovým košíkem. Důležité je, aby se jídlo dobře jedlo i bez příborů a nekazilo se v teplém počasí. Jednoduchou piškotovou buchtu z plechu doplňte o sýrové muffiny nebo pomazánku s čerstvým pečivem, které si každý může namazat sám. Sušenky a křupavé tyčky kupte v supermarketu. K tomu přidejte omyté a nakrájené ovoce a zeleninu a máte na piknik vystaráno. Množství přizpůsobte počtu přátel. K pití se hodí limonáda a víno, ze kterého můžete připravit lehký vinný střik.

 

4. Zabalte to

Velký koš či kabela a dobře těsnící krabičky jsou nezbytností, abyste jídlo donesli dál než do předsíně. Pomazánky uzavřete do široké sklenice se šroubovacím uzávěrem. Lahve s vínem či limonádou oblečte do speciálního oblečku nebo chladicí tašky (prodává je např. IKEA a Tchibo), aby nezteplaly. Nezapomeňte na papírové ubrousky, vlhčené kapesníčky a dostatek příborů a nádobí k jídlu a pití. Když zvolíte jednorázové, ušetříte si později práci s úklidem.

 

5. Zábava pro děti

Pokud s vámi jdou na piknik i děti, vezměte s sebou kromě jídla a pití také dostatek her, se kterými se zabaví venku. Při pobíhání s létajícím talířem jim vyhládne, a tak nebudete mít o strávníky nouzi. Pro aktivity venku jsou skvělé také míč, badminton či bublifuk. Klidnější děti budou bavit karty, ale pozor na vítr, ať vám je nerozfouká!