Jak na nejlepší selfie

Oxfordský slovník vyhlašuje každý rok mezi nově přidanými pojmy takzvané slovo roku. Pro rok 2013 jím bylo selfie. Selfíčka stále zaplavují všechny sociální sítě a stejnojmenný hastag přináší denně na Instagramu více než 58 milionů těchto snímků! Proto se hodí vědět, jak na to, aby právě ta vaše fotka mezi ostatními vynikla.

Dobré světlo

Pleť bude hezčí a vrásky méně viditelné, když se budete fotit proti slunci. Fotce i vašemu obličeji to taky dodá příjemnou barvu. Jste-li v interiéru, jděte co nejblíže k oknu.

 

Správné pozadí

Soustřeďte se i na to, co je za vámi. Ať vám nehezké pozadí nebo z hlavy mimoděk „trčící“ předměty nezkazí jinak dobrý snímek! Většinou zaujmou i selfíčka focená hodně zblízka, pak už pozadí nemusíte tolik řešit.

 

Zapózujte jako hvězda

Kdybyste si měli zapamatovat jen dvě věci, nechť to jsou: narovnat a vystrčit bradu! Správný (rovný) postoj a lehce předsunutá brada opticky ubírají kila. Stejně působí fotka z mírného nadhledu s lehce natočenou hlavou. Vyzkoušejte si, která strana je u vás ta „hezčí“. Pokud nevážíte 60 a méně kilogramů, rozhodně se nikdy, ale opravdu nikdy nefoťte zespodu.

 

Pohoda, klídek, tabáček

Nejde o život, je to jen fotka, takže klid! Křečovitý postoj a ztuhlé rysy neprospějí žádnému snímku, focení vás má hlavně bavit. Uvolněte se a vyzkoušejte různé pózy a výrazy. Pořiďte více snímků a vyberte ten nejpepší!

 

To je moje parta

Selfie je dobré, ale skupinová selfie jsou ještě lepší. Zachyťte společný zážitek, ať je to na lodi, u vody nebo v klubu. O tom, že to funguje, by mohla vyprávět Ellen DeGeneres, která  při moderování slavných Oscarů zcela „spontánně vyblejskla“  skupinu celebrit  a zasloužila se tak o to, že se toto selfie stalo nejsdílenějším v celé historii. K focení skupinovky se vám bude hodit teleskopický držák.

 

Buďte kreativní

Pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Pokud chcete opravdu něco bláznivého, fantazii se meze nekladou. Využijte optické klamy, pracujte s rekvizitami, použijte samospoušť. Nasaďte si obří brýle, tykadla, foťte se v zrcadle, zasypte se bonbony… Hlavně se bavte! Pak bude ostatní bavit i vaše fotka.

 

Měňte ralitu k lepšímu

Dělá to každý, tak proč ne vy? I sebehloupější chytrý mobil umí fotku trochu vylepšit. A víc vylepšit ji dokážou chytré aplikace. Stáhněte si Snapseed, který má mimo jiné skvělé drama filtry, nebo Afterlight s paletou tónování.