Česko na vodě aneb Čtyři tipy na mokré léto

Moře sice nemáme, ale zato přehrady, aquaparky, koupaliště i řeky v hojném počtu. V parném létě nemusí nikdo zůstat na suchu, stačí si jen správně vybrat.

Pro milovníky plavání i adrenalinu

Aquapalace Praha, to je ráj pro všechny „vodníky“. Tři vnitřní paláce a vymazlená venkovní zóna s vodním barem přinášejí nezapomenutelné zážitky. Pokud ale milujete pořádnou akci, zůstaňte raději uvnitř a užijte si nabídku osmi toboganů, tří skluzavek, dále spacebowl, divokou řeku nebo potápěčskou jámu. Jeden den vám asi stačit nebude, proto možná uvítáte, že hned vedle samotného aquaparku je také luxusní čtyřhvězdičkový hotel. Více zde.

 

Pro dobrodruhy

Opalovat se na „sundecku“ na přídi lodi, dát si drink v kryté kormidelně, večer grilovat… To a ještě mnohem víc můžete zažít během výletní plavby na lodi Explorer. Zahoďte za hlavu všechny starosti, posádka se o vše postará za vás. Jestli doplujete na Slapy, do Českého Švýcarska nebo do Amsterodamu, záleží jen na vašem přání. Více zde.

 

Pro přírodní vodomily  

Do Prahy daleko a na loď se vám nechce? Letní koupaliště v Ostravě-Porubě je největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Rozlohou vodní plochy 41 200 m² připomíná spíše malou přehradu. Najdete zde obří tobogan, skluzavky i skokanské můstky. K dispozici je i minigolf, tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště pro streetball a plážový volejbal, malý fotbal, ruské kuželky a stolní tenis. „Koupák“ se napouští pitnou vodou a před začátkem sezony tu provádějí opakovaně postřik proti klíšťatům. Více zde.

 

Pro neposedné a zvídavé

Elektročluny, jachty, okružní jízdy vyhlídkovou lodí, večerní plavby, windsurfing, kitesurfing, plavání… Na Lipně toho můžete zažít tolik, až se vám z toho zatočí hlava (zvlášť pokud si vyšlápnete na unikátní Stezku korunami stromů). Oblast Lipna a okolí se během posledních tří let zařadila mezi největší turistická lákadla Česka a loni se stala dokonce nejnavštěvovanějším místem Jihočeského kraje. Neměla by vám chybět do výletní sbírky. Více zde.