Festivalová sezona začíná

Všude dobře, tak co doma!? Máte pravdu, vyrazte za zábavou! Tento měsíc jí nabízí víc než dost. Vybrali jsme pro vás tři tutovky.

Mezinárodní, ojedinělý, cirkusový…

Takový bude pátý ročník trutnovského Cirk-UFF. Festival nového cirkusu, který od 2. do 7. června 2015 rozproudí centrum Trutnova, představí ty nejlepší zahraniční i české performery. Letos do kulturního centra UFF i do trutnovských ulic zavítají v rámci speciální severské edice soubory ze čtyř skandinávských zemí, a to z Norska, Švédska, Finska i Dánska. Velký prostor dostane ale i český nový cirkus, který představí soubory DaeMen, Cink Cink Cirk, Amanitas, Squadra Sua a další. Festival se samozřejmě neobejde bez doprovodných parties, jež jsou plánovány tradičně na pátek a sobotu. Součástí páteční „late night party“ bude koncert G-Point Hunters Matěje Rupperta a Romana Holého. Více zde.

 

Největší český multižánrový

Festival Votvírák, jenž je zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů a hudebních seskupení, proběhne od 12. do 14. června 2015 tradičně na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích. Přijedou Mňága a Žďorp, Arakain & Lucie Bílá, Ewa Farna, Horkýže Slíže, Mandrage, No Name, Divokej Bill, Peter Nagy, Iné Kafe, ZakázanÝovoce, EGO, Vypsaná fiXa a další. Těšte se! Vstupenky a další našlapané info zde.

 

Tradiční netradičně?

Co takhle vyrazit letos na Rock for People s partou kamarádek, vychutnat si spoustu skvělé muziky a užít si dokonalou dámskou jízdu se vším všudy? Roztočte to 4. až 6. června v Hradci Králové, a to v rytmu nejrůznějších žánrů od kytarovek přes rock ve všech jeho podobách až po drum’n’bass či dubstep. Na své si přijdou i milovnice tvrdších hudebních žánrů. Jména jako Faith No More, Bastille, Three Days Grace či We Are Harlot jsou zárukou, že bude co poslouchat. A mezi námi, merchandising Rock for People pro letošní rok přichystal zbrusu novou kolekci. Tradiční trendy trička a tílka doplní nejrůznější klobouky a čepice, pásky či doplňky v podobě transparentních brýlí a v neposlední řadě originální festivalové šperky, které každému outfitu dodají ten správný šmrnc! Klasické stánky s oblečením doplní i módní přehlídky ZOOT a chybět nebude ani možnost pořídit si stylové tetování hennou. To už je slušné lákadlo, co říkáte?