Tři kuchařky, které vám zpříjemní léto

Prázdniny, dovolená, relax… a do toho hravé, svižné (ne moc dlouhé) trendy vaření a pečení. Přesně takové zvládnete pomocí těchto tří kuchařských skvostů!

Menu podle Koko

Moderátorka, showmenka, vystudovaná inženýrka a zapálená kuchařka Veronika Koko Kokešová připravuje slavný blog MENUdomu.cz, má svůj pořad na internetové televizi Stream.cz a vydala pěkně vymazlenou kuchařku, kterou musíte mít! U každého receptu navíc najdete QR kód odkazující na istruktážní video na MENUdomu.cz. Snazší už to nebude.

 

Ty jsi má levandulová

Šeříkový shake, Smažené akátové květy, Květinový sulc, Meruňkový koláč s levandulí… Tyhle a další originální recepty najdete v Květinové kuchařce Jany Vlkové. Dozvíte se v ní, kam a kdy se na lov kvítí vydat, čím se vyzbrojit nebo jakým místům a rostlinám se naopak vyhnout. Jana Vlková pořádá v Praze také poznávací semináře v terénu a provozuje originální webové stránky.

Náš tip: Pokud se chcete s oběma autorkami výše uvedených kuchařek setkat osobně, navštivte Dny otevřených dveří v nakladatelství Smart Press ve dnech 8.–11. 6. od 10 do 17 hodin.

 

Někdo to rád sladké

Padesát úžasných cupcakes a dortů najdete v kouzelné knížce Sladká kuchařka z produkce „Jamie Oliver`s FOOD Tube“ od Cupcake Jemmy. Cupcakes jsou hitem posledních dvou let. Při jejich zdobení se vyřádíte a okolí ohromíte designově vychytanými kousky. Autorem Sladké kuchařky je rozkošná, svůdná a supertalentovaná dívka jménem Jemma Wilson. Jemma vede cukrárnu Crumbs & Doilies, a tak není pochyb o tom, že je skutečný profík – kvalita jejích cupcakes a dortů je prostě mimořádná. Naučte se to taky!