Top 5 potravin, které chutnají ještě lépe, když je zamrazíte

Připravte si za pár minut zdravou svačinu, se kterou nezhřešíte, přestože je hříšně dobrá!

1. Banán

Před zmrazením banán nakrájejte na kolečka. Až bude venku horko, kolečka vsypte do mixéru a vynikající (až smetanovou) zmrzlinu máte na světě!

 

2. Vodní meloun

Na světě snad není nikdo, kdo by v létě nemiloval vodní meloun. Nejen že je zdravý, v průměru asi 91 % jeho obsahu totiž tvoří voda, a proto vždy tak dokonale osvěží. Mrazák tuto potravina promění v ovocný sorbet nebo v tříšť. Stačí ho jen nakrájet na kostky a pro zmrazení rozmixovat v mixéru.

 

3. Jogurt

Hlavně v Americe milují pochoutku s názvem frozen joghurt neboli zmrazený jogurt. Vyrobit si svůj vlastní není vůbec nic těžkého a skoro nic to nestojí. Nalijte jogurt do formiček na domácí nanuky. Můžete ho smíchat s křupinkami, müsli, ovocem nebo se lžící medu. Anebo použijte rovnou jogurt ochucený, s ovocem či ořechy. Chcete-li si ulehčit práci, zapíchněte držátka přímo do kelímků s jogurty.

 

4. Citrusové plody

Pomeranč, citron, limetka či grapefruit patří díky vitaminu C mezi to nejzdravější ovoce. Pokud plánujete party anebo chcete sami sebe potěšit limonádou, která vypadá, jako by ji připravili ve stylové restauraci, stačí ji jen dozdobit zmrazenými kousky citrusových plodů. Pro větší efekt každé ovoce nakrájejte jinak. Grapefruit na měsíčky, limetku na kolečka atd.

 

5. Burákové máslo

Rozetřete tuto specialitu na pečicí či voskový papír a vložte do mrazicího boxu. Získáte sametově křupavé pochoutky. Nandejte lžičku burákového másla nebo tmavé čokolády na skrojky banánu a zamrazte pro ještě sofistikovanější občerstvení.

 

Tip redakce: Pokud chcete vytvořit dokonalou limonádu, stačí, když jakékoliv zmrazené ovoce zalijete sodovkou a přidáte pár snítek máty.